VERİ GÜVENLİĞİ

Güvenlik birçok unsuru olan bir kavramdır. Bu unsurlardan herhangi birinin aksaması, bütün kurumsal güvenlik kavramını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle, güvenliğin her seviye ve aşamada ayrıntılı olarak irdelenmesi gerekmektedir.

  Güvenlik kavramı artık bir çok firma için vazgeçilmez önem arz eder hale gelmiştir. Bilişim sistemlerinin güvensiz çalışması, çoğu zaman hiç çalışmamasından daha kötü bir durum ortaya koymaktadır.Gelişen bilgi ve iletişim teknolojileri paralelinde, teknolojinin kötü niyetle kullanımı da bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bu faktör İnternet ortamında ve ağ platformunda yer alan bilginin güvenliğini daha önemli hale getiriyor.

  Net Sistemleri güvenlik kavramının arz ettiği bu önemin farkındadır. Bu nedenle güvenlik konularıyla ilgili birçok alanda, dünya standartlarında projelendirme, uygulama ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

    Gerçekleştirdiğimiz örnek güvenlik hizmetleri aşağıdaki gibidir:

    Güvenlik Politikaları Oluşturulması
    Firewall, IDS, IPS Sistemleri Kurulumu
    Anti-Virüs ve Anti-Spam Uygulamaları
    Web İçerik Filtreleme
    VPN, SSL ve IPSec Çözümleri
    7x24 Sistem Güvenliği İzleme

 

    Güvenlik politikaları oluşturulması

  Net Sistemleri; Bilişim alt yapınızın derinlemesine analizinin yapılmasından sonra ihtiyaçlarınıza göre firma ve kurumuza özgü güvenlik politikaları oluşturur. Belirlenen Güvenlik Politikasını detayları ile tekrar kontrol ederek adım adım uygulamaya başlar.

    Firewall, IDS, IPS sistemleri kurulumu

  Firewall (güvenlik duvarı) uygulaması günümüz ağ sistemlerinde, güvenilir olmayan ağlardan gelecek saldırıları önlemenin ve veri ağının güvenliğini sağlamanın en etkili yolları arasında yer alıyor. Ancak ağın tam anlamıyla korunmasında bu teknoloji tek başına yeterli olamıyor. Bu noktada, firewall uygulamalarının, saldırı tespit ve aktif engelleme sistemleri (IDS/IPS) ile birlikte kullanılması gerekiyor.

    Anti-Virüs ve Anti-Spam uygulamaları

  Firewall ile ağ trafiğinizi kontrol altında tutabilir, izin verilmeyen trafiğin ağa giriş/çıkışını engelleyebilirsiniz. Ancak Firewall'lar gün içerisinde dosya paylaşımları ve e-postalar gibi pek çok yöntemle ağınızı tehdit edebilecek virüs ve solucanlar karsısında yetersiz kalırlar. İsteklerinize ve İhtiyaçlarınıza göre Anti-Virüs, Anti - Spam yazılımları ile ağınızı bu tip saldırılardan koruyoruz.

    Web içerik filtreleme

İçerik filtreleme sistemiyle personelinizin istenmeyen sayfalara girmesini ve gereksiz yere bant genişliğinizi harcamasını engellerken, ağınız için de trafiğin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu çözümde yer alan raporlama özelliğiyle, istediğiniz kriterleri içeren raporları alabilirsiniz.

    VPN, SSL ve IPSec çözümleri

  VPN (Sanal Özel Ağ), lokasyonları ya da uçlar arasında kurulan sanal tüneller vasıtasıyla firmaların farklı şube ve temsilciliklerinin güvenli, yönetilebilir ve yüksek performanslı bir iletişim altyapısı üzerinden birbirleri ile haberleşmesini sağlıyor.
IPSEC VPN' de veri, İnternet gibi paylaşımlı bir ağ üzerinden kurulan sanal bir tünel vasıtasıyla uçtan uca şifrelenerek gönderiliyor. Müşteri tarafındaki cihazların VPN desteğinin olması gerekiyor. Bununla birlikte IPSEC, uç noktalardaki cihazların veri şifrelemesi yapmaları nedeniyle daha fazla işlemci (CPU) ve Bellek (memory) harcamalarına neden oluyor. IPSEC VPN teknolojisinde uç şubelerin hepsi merkeze tünel kurarlar ve şubeler birbirleri ile merkez üzerinden görüşür.

    7x24 Sistem güvenliği izleme

  Verilerinizin tam olarak güvende olduğundan emin olmak için, sadece güvenlik sistemine yatırım yapmak yeterli olmamaktadır. Bunun yanında, veriye erişimin sürekli izlenmesi ve takip edilmesi de son derece önemlidir.
Net Sistemleri bakım ve destek sözleşmeleri kapsamında şirketinize değer katacak olan izleme hizmetlerini de sunmaktadır. Bu hizmet ile bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atacak bir durum olmadığından emin olarak iş akışınızı güvenle devam ettirebilirsiniz.

FİREWALL TEKNİK DESTEK

Kullandığınız  firewall (fortigate, cisco, dlink, zyxel, check point, iptables, squid vs) ister yazılımsal ister donanımsal firewall'larınız ile ilgili tüm sorunlarınızı en hızlı şekilde çözüyoruz.

Kullanıcıların iş dışında başka şeylerle uğraşmalarını engellemek ve zararlı programcıklar içeren web sayfalarını önlemek için ise Web Filtreleme sistemlerine ihtiyaç vardır. Yine network trafiği ve kullanıcı zamanını oldukça çalan bir diğer sorun spam maillerdir. Bunları da engelleyen Anti Spam teknolojileri hızla gelişmektedir.

Günümüzde farklı farklı marka ve teknolojide çözümler bulunmaktadır. Ancak sektör genel olarak tüm tehditleri engelleyen bütünleşik cihazlara yönelmektedir. Bu amaçla birçok marka tüm tehditleri tek cihazda engelleyebilen “Bütünleşik Güvenlik Sistemleri” (UTM) ürünler çıkartmaya başlamıştır. Bu sayede hem merkezi ve kolay kontrol sağlanmakta hem de lisans maliyetleri farklı teknolojileri parça parça almaya göre daha ucuz olmaktadır.

Ayrıca önerilen bu cihazların aşağıdaki ek avantajları bulunmaktadır:

FIREWALL:Cihaz ile internet çıkışı ve internetten geliş ile ilgili tüm izinler ayarlanabilir.

VPN :Dışarıdan (mesela evden internete başlanarak) iç networke şifeli bir network kanalı ile ulaşılabilir.

IM FILTERING:Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları belli kullanıcılar için izin verilebilir veya yasaklanabilir.

P2P FILTERING:Kullanıcılar arası veri alışverişini sağlayan, trafiği boğan ve zararlı içeriklerin de yayılmasına neden olan P2P uygulamalarını (Kazaa, Skype, bitTorrent, eDonkey, Gnutella vb.) kişi bazlı kısıtlayabilir veya komple engelleyebilir.

TRAFFIC SHAPING:İşle ilgili uygulamalara ağda öncelik verilerek, Messenger gibi çok gerekli olmayan uygulamalara düşük bant genişliği ayrılabilir.

 

 

 

 

FİREWALL KURULUMU

Kullandığınız Firewall ister yazılım ister donanım tabanlı olsun, TÜM PLATFORMLARDA FİREWALL'LARA   KURULUM VE KULLANIM DESTEĞİ VERİLİR

Tüm firewall
ürünlerini isteyen müşterilerimiz kendileri kurabilmekte, isteyen müşterilerimiz kurulumun tarafımızdan yapılmasını talep edebilmektedirler.  Kullandığınız firewall'ların temel kurulum hizmeti 100 USD + KDV olup, cihazın networke uyarlanması, simetrik ve asimetrik tüm bağlantı çeşitlerinin, ADSL modem ayarları, talep edilen içerik kısıtlamalarının uyarlanması hizmetlerini içerir.
maksimum 3 Saatlik bir hizmet sürecidir.

Kurulum hizmetini müteakip müşterilere 3 gün telefonla ücretsiz destek hizmeti sunulur.

Ek hizmet talep eden müşterilerimiz  2 Saatlik 120 USD + KDV yerinde servis veya 50 USD + KDV'ye uzak bağlantı veya telefon desteği alabilirler.

Firewall kurulumu için sizlere yardımcı olan personelimiz konusunda uzmanlığa ve deneyime sahiptir

 

 

FİREWALL SATIŞI

Kurumlar için hayati öneme sahip olan bilginin, yasal olmayan yollarla elde edilmesine yönelik çalışmalar günümüzde gitgide büyük tehdit oluşturmaktadır. Gelişen internet ağı ve sistemlerle birlikte, bilgi güvenliğinin sağlanması, sadece ağ (network) yapısının korunmasıyla yeterli olmadığı için, uçtan uca güvenlik çözümleriyle önlem almak vazgeçilmez bir gereklilik olmuştur. Bu noktada, kurumlar için sadece ağ bazında güvenlik sağlayan Firewall ve IPS gibi ürünlerin dışında; web güvenliği, son kullanıcı güvenliği, network erişim kontrolü, veri kaybı önleme (DLP) gibi çözümleri de güvenlik bütününü tamamlayan parçalar olarak düşünmek gerekmektedir.

Firmamız, güvenlik çözümleri kapsamında;firewall satışı

 • Güvenlik Duvarı (Firewall)
 • Sanal Özel Ağ (VPN-Virtual Private Network)
 • Saldırı Tespit Sistemleri (IDS-Intrusion Detection Systems)
 • Saldırı Önleme Sistemleri (IPS-Intrusion Prevention Systems)
 • Son Kullanıcı Güvenliği (End-User Security)
 • Veri Kaybı Önleme (DLP-Data Loss Prevention)
 • Ağ Erişim Kontrolü (NAC-Network Admission Control)
 • Web Filtreleme (Web/Url Filtering)
 • Mesajlaşma Güvenliği (Messaging Security)
 • Şifreleme (Encryption)

gibi pek çok teknoloji ve hizmetlerle uçtan çözüm sunmaktadır. Bilgi sistemleri güvenliği konusunda dünyanın önde gelen üreticileri ile işbirlikleri bulunan firmamız, bu konularda sertifikalı ve uzman kadrosuyla; danışmanlık, projelendirme, tasarım, kurulum, sürüm güncelleme, versiyon yükseltme, bakım ve destek hizmetlerinin sağlanması gibi çok geniş bir yelpazede müşterilerinin gereksinimlerini karşılamaktadır.

Daha Fazla İçerik...

 1. FİREWALL ÇÖZÜMLERİ